رنگ آمیزی نمای ساختمان تهرانپارس

رنگ آمیزی نمای ساختمان تهرانپارس ، ، رنگ نمای ساختمانی تهرانپارس ،  رنگ نماي ساختمان های سیمانی و آجری بلند و چند طبقه در تهرانپارس ، رنگ نماي ساختمان نانو  ،  رنگ آمیزی انواع سطوح با پیدایش روش کار با طناب دچار تغییرات چشمگیر و بسیار ارزنده ای شد. دسترسی آسان به تمام سطوح در محل های گوناگون و سرعت بالا در اجرای پروژه های رنگ آمیزی از جمله تغییراتیست که تین روش ایجاد کرده است. رنگ آمیزی نما برای مرمت نماهای از جنس آجر و سیمان مورد استفاده قرار میگیرد. اگر آجرهای سه سانتی بعداز شستشو همچنان جلوه خوبی پیدا نکردند میتوان آنهارا رنگ آمیزی کرد. و نماهای سیمانی به دلیل قرار گرفتن در معرض آفتاب و آب باید رنگ آمیزی شود تا دوباره ظاهری نو داشته باشد.

روش اجرای این کار از طریق دسترسی با طناب به ترتیب زیر می باشد:

شستشوی کامل نما با دستگاه واترجت که برای جلوگیری از پوسته شدن و کاهش کیفیت و پرک شدن رنگ انجام میشود. ترمیم سطح نما به وسیله مرمت، درز گیری و ترک گیری اجرای عملیات آستر زنی و پلیمر و در آخر اجرای عملیات رنگ آمیزی نمای ساختمان

تلفن تماس : ۰۹۱۲۹۳۱۴۲۶۴     ۰۹۳۵۱۶۳۰۵۳۰

بایدها و نبایدهای رنگ نما

 رنگ آمیزی نمای ساختمان در تهران

از آنجا که برای هر بیننده ای در نگاه اول زیبایی و کیفیت مطلوب ظاهر یک نمای ساختمان در درجه اول خودنمایی می کند، کافی است جهت نائل آمدن به این خصوصیت ظاهری که از اولویت خاصی برخوردار است، از ابزارهای مناسب جهت برآورده شدن این نیاز مهم استفاده کرد. یکی از این ابزارها به کارگیری رنگهای نمای ساختمان است که با بهره گیری از این رنگها علاوه بر داشتن زیبایی در خور توجه به دیگر خصوصیات منطبق بر شرایط استقرار آن ساختمان دست یافت. مقاله زیر با هدف بیان ویژگی های رنگ نمای ساختمان ارائه می شود

رنگهای بافت به دلیل غلظت بالا و ایجاد بافت در نمای ساختمان و یا در نمای داخل ساختمان قادر هستند خطاهای زیر کار را بپوشانند، خصوصاً در نمای خارجی ساختمان به دلیل اینکه معمولاً سطح زیر کار جهت اجرای رنگ نمای ساختمان پلاسترهای سیمانی هستند، اما جهت داشتن سطح زیبا و کارایی لازم باید جهت خرید رنگ بافت دار نما و یا جهت اجرای رنگ بافت دار نما همیشه دقت و وسواس لازم را به خرج داد زیرا چنانچه رنگهای بافت دار به صورت استاندارد اجرا نگردند پس از مدتی امکان پوسته شدن و جدا شدن از سطح زیر کار را دارند.

مزایای رنگهای بافت دار

مزایای رنگهای بافت دار ایجاد زیبایی منحصر به فرد نما: ما همواره با مشکلات زیادی در اجرای رنگ نما مواجه هستیم. رنگهای بافت دار این قابلیت را دارند که بعد از اجرا با ایجاد افکتها و تکسچرهای مختلف که می توان خلق کرد، ضمن اینکه ناصافی سطح زیر کار را پوشش می دهند یک نمای زیبا و متفاوت با دیگر نماها را شاهد باشیم. سرعت بالای اجرا: رنگ بافت دار نما به شما کمک می کند سرعت اجرا را در رنگ آمیزی نمای ساختمان بالا ببرید.

این رنگ را می توان به صورت پاششی اجرا کرد و در این روش سرعت اجرا در حد قابل توجهی بالا خواهد رفت. شرایط رنگ نمای ساختمان به دلیل اینکه رنگ نمای ساختمان در معرض تابش مستقیم نور خورشید در نمای ساختمان است، می-بایست مقاومت بالایی در مقابل اشعه خورشید داشته باشد.

رنگهای نمای ساختمان به دلیل اینکه در نمای ساختمان با شرایط جوی مثل باران و برف به طور مستقیم درگیر هستند، باید هم نمای ساختمان شما را زیبا کند و هم یک عایق رطوبت خوب باشند. رنگ نمای ساختمان به دلیل اینکه جهت زیبایی در نمای ساختمان به کار می رود، می بایست بتواند ظاهر و زیبایی خود را که هنگام اجرای رنگ نما داشته است، تا سالها پس از اجرا در نمای ساختمان حفظ کند.

رنگ نمای ساختمان باید چسبندگی و دوام قابل قبولی در نمای ساختمان داشته باشد زیرا اگر رنگ نمای ساختمان پس از مدت کوتاهی که از اجرای آن می گذرد دوام و چسبندگی به سطح زیرین خود را از دست بدهد، پوسته شده و نمای ساختمان شما را نه تنها زیبا نخواهد کرد، بلکه چشم هر بیننده ای را آزار خواهد داد. رنگ نمای ساختمان می بایست دارای ویژگی های متعدد دیگری هم باشد، که کیی از این ویژگی ها عدم پریدگی رنگ است. معمولاً در ساختمانهای زیادی مشاهده کرده ایم که پس از اجرا، رنگ نمای ساختمان شروع به تغ ییر رنگ می کند و رنگ ابتدایی که هنگام اجرا شاهد آن بوده ایم به مرور کیفیت خود را از دست خواهد داد.

از دیگر ویژگی های رنگهای نمای ساختمان این است که باید در برابر گرد و غبار و دوده و ذرات معلق در هوا مقاومت قابل قبولی داشته باشد. یعنی رنگ نمای ساختمان می بایست آنتی استاتیک باشد تا در مقابل دوده و گرد و غبار مقاومت خوبی از خود نشان دهد و با عدم جذب ذرات معلق در هوا، طراوت و شادابی خود را تا سالها پس از اجرای رنگ نما حفظ خواهد کرد. همجنین رنگ نمای ساختمان باید دارای خاصیت کشسان و یا الاستیک باشد، یعنی رنگی که دارای خاصیت الاستیسیته باشد به این معنی است که خاصیت کشسانی دارد. چنانچه یک رنگ نمای کشسان و یا رنگ نمای الاستیک در نمای ساختمان شما اجرا گردد با توجه به خاصیت الاستیسیته خود در برابر ترکهای ساختمان انعطاف پذیر خواهد بود و تا حد زیادی از بروز و نمایش ترکهای سطح زیر رنگ نما جلوگیری می کند. نکته مهم در اجرای رنگ نمای کشسان و یا رنگ نمای الاستیک اجرای آن است.

رنگ نمای کشسان و یا رنگ نمای الاستیک می بایست حتماً با ضخامت استاندارد اجرا گردد تا بتواند در مقابل ترکهای نمای ساختمان انعطاف پذیر باشد. چنانچه در اجرای رنگ نمای کشسان و یا رنگ نمای الاستیک دقت به خرج داده نشود و استانداردهای اجرای این نوع رنگ رعایت نگردد، رنگ نمای الاستیک در مقابل ترکهای نمای ساختمان از خود مقاومت و انعطاف نشان نخواهد داد و پس از کوچک ترین ترک خوردگی سطح زیر کار رنگ نمای ساختمان این ترک ها در نمای ساختمان و بر روی رنگ نمای ساختمان شما هم مشاهده خواهد گردید؛ لذا حتماً می بایست جهت اجرای رنگ نمای الاستیک و یا رنگ نمای کشسان از پیمانکار حرفه ای رنگ نمای ساختمان استفاده کنید.

در ضمن رنگ نمای ساختمان شما هم باید دارای استانداردها و تأ ییدیه های فنی مربوط به الاستیک بودن محصول باشد. هرگز جهت رنگ آمیزی نمای ساختمان عجله نکنید و پس از تحقیق بهترین پیمانکار، رنگ نمای ساختمان و همچنین بهترین رنگ نمای ساختمان را انتخاب کنید.

استفاده از رنگهای بافت دار: رنگ بافت دار نما معمولا به رنگهایی گفته می شود که دارای غلظت بالایی هستند و هنگام اجرا چه در نما و چه در داخل ساختمان، پیمانکار رنگ می تواند با ابزارهای خاص بافتهای متفاوت ایجاد کند. در اصل هیچ گاه محصولی به اسم رنگ بافت دار نداریم و این یک اصطلاح عامیانه است و به دلیل اینکه پیمانکار رنگ ساختمان قادر است با ابزار آلات متفاوت بافتها و تکسچرهای مختلف در نمای داخلی ساختمان و یا نمای خارجی ساختمان ایجاد کند به همین دلیل این محصولات به رنگ بافت دار معروف شده اند. رنگها و پوششهایی که با غلظت بالا تولید می گردند جهت ایجاد تکسچر در نمای داخلی ساختمان و همچنین نمای خارجی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند، بنابراین به ناچار ما هم از واژه رنگ بافت دار در این مقاله استفاده کرده ایم.

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال