هم زمان با استقبال و استفاده بیشتر از سازه های سبک پارکینگ در سالیان اخیر , تعدد شرکت هایس فعال در این زمینه نیز افزایش یافته و این امر موجب ایجاد شرایط رقابتی بین شرکت ها شده است.برای شرکت های معتبر همواره چنین شرایطی نقطه قوتی خواهد بود تا بتوانند بیش از پیش در اثبات توانمندی های خود قدم بردارند و به این طریق از دیگر رقبا متمایز شوند.

در حال حاضر سایبان به عنوان سازه ای سبک کاربردهای جانبی متعددی دارد و به جز پارکینگ های خانگی برای نشست های جمعی لحاظ می شود.

در مورد کاربرد و بهترین جنس سایبان پارکینگ سراغ محمد ساعی مدیر عامل شرکت سبک رفتیم.

سایبان پوششی مقرون به صرفه و زیبا

ساعی در پاسخ به این سوال که تفاوت اصلی سایبان با سقف کاذب چیست گفت : سایبان سقف کاذب نیست , این وسیله به صورت مستقیم در مقابل آفتاب و عوامل جوی قرار می گیرد و مانند محافظ عمل می کند.این در حالی است که سقف کاذب , برای زیبایی و فرم دادن و گاهی اوقات افزایش مقاومت بنا در قسمت های مختلف ساختمان قرار می گیرد.کاربرد سایبان ها در موارد زیر است : بار انداز و انبار در کارگاه ها و کارخانه ها  ,  سایبان در ورودی و محوطه و راهروها , محافظت افراد و اشیا در برابر آفتاب , برف , باران اسیدی و ....

وی گفت سایبان های امروزی جدای از مفهوم کاربردی , نوعی اثر هنری نیز هستند « پارکینگی زیبا تنها سایبانی برای خودروی شما نیست بلکه نوعی المان معماری است . سایبان های مدرن نمونه ای از طراحی سازه های جدید با استفاده از مصالح جدید است»

این فعال صنعت ساختمان در مورد متریال این سازه گفت : پلی پورتان بهترین گزینه دستیابی به سایه ای خنک و محافظ در برابر اشعه مضر آفتاب , باران و برف و ... است .

ساعی در مزایای پولی اورتان گفت : سرعت نصب و اجرای آسان , عایق مناسبی در برابر گرما و سرما و مقاوم در برابر پوسیدگی و خوردگی و به علت داشتن ANTIUV بر اثر تابش مستقیم نور خورشید , رنگ سطح ورقه های پلی یوپان به مرور زمان تغییر نخواهد کرد.

وی در ادامه متذکر شد « یکی دیگر از ویژگی های مهم پوشش های  پولی یوپان , ضریب پایین انتقال دما به سطح زیر پوشش است این امر به حفظ رنگ بدنه خودرو در برابر تابش نور خورشید کمک می کند و باعث ایجاد سایه ای خنک برای افراد است.

از دیگر مزایای این کالا می توان به تحمل بار زنده , تحمل بار برف و اجسام و قابلیت قوس پذیری زیاد اشاره کرد که باعث ایجاد زیبایی و خلاقیت در طراحی سازه سایبان ها توسط طراحان می شود.

ساعی در ادامه به سبک بودن ورقه های پلی یوپان اشاره کرد و گفت : از دیگر مزیت های این پوشش سبکی آن است به طوری که وزن بر متر مربع ورق پوششی 28000 گرم بر متر مربع است.

این فعال ساختمانی با بیان این مطلب که محصول نهایی سایبان پلی یورتان دارای تنوع رنگ و طرح است , گفت به جز طرح و رنگ سازه ها , پوشش انعطاف پذیر سایبان دارای رنگ سفید با قابلیت پوشش رنگی مختلف است.

 

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال