کفپوش بامبو

پارکت نوعی کف پوش چوبی است که روی موزاییک میچسبانند. روی پارکت را به دلیل مقاومت کم آن در مقابل رطوبت با موادی مانند پولیستر یا پی وی سی م یپوشانند که بسیار مضر هستند و تماس با آن در صورت برهنه بودن پا غیر بهداشتی است .نکته اینکه پارکت ها از نظر استحکام برای محیط های خانگی و اداری و مکان های ورزشی کاملا متفاوت است. اگر یک خانم با کفش پاشنه تیز روی پارکت مخصوص اتاق خواب راه برود حنما گودی بجا میگذارد. ولی در ادارات خیر.

البته کارمندان ادارات توجیه میگردند که باید رعایت سامت فیزیکی پارکت را بنمایند.

جاهایی که نباید از پارکت استفاده کرد

مشکل استفاده از پارکت استفاده از پارکت در سرویس ها و آشپزخان هها به دلیل مقاوم نبودن در برابر رطوبت اصلاً مناسب نیست. از مشکلات دیگر این کف پوش، آتش زا بودن آن است.

نکته: هنگام خرید به سختی و نوع کار برد و چوب آن دقت فرمایید. - حتما معرف نصاب از محلی باشد که پا رکت را تهیه کرده اید. - روی فاکتور گارانتی و مشخصات و کشور تولید کننده آن ذکر گردد .

وضعیت جبران خسارات ناشی از نصب باید معین گردد. در محل ذکر مشخصات خریدار نام کامل و آدرس محل نصب را ذکر فرمایید .

تاریخ شروع و تحویل کیفیت و نوع زیر سازی و نوع پوشش و تعداد لایه ای که پاشیده می شود ذکر گردد. سعی نمایید از نمایندگی های معتبر تهیه فرمایید. پوشش های پارکت انواع مختلف دارند؛ به عنوان مثال پلی استر برای مکان های اداری و رسیدن به سطحی شفاف مصرف دارد و سختی سطح پارکت را بالا میبرد. ولی پارکت های خاصی ویژه مکان های سوپر لوکس وجود دارند که یا اصلا پوشش مضاعفی داده نمیشوند و اگر داده شوند با موادی با پایه آب و کاملا طبیعی است؛ این دو نوع را که ساخت کشور اتریش بود تجربه کرده ام و می دانم نگهداری از آن بسیار سخت است.

پارکت به عنوان سالم ترین کفپوش جهان از نظر سامت و بهداشت و پاکیزگی شناخته می شود و از نظر اقتصادی باید پارکت را به عنوان یک سرمایه تلقی کرد نه کالای مصرفی، زیرا این کفپوش همیشه ارزش مالی خود را حفظ میکند و موقع فروش ملک به مراتب بیش از بهای خود ایجاد ارزش افزوده میکند.

پارکت فرآورده ای صد در صد طبیعی و بخشی از حیات نباتی است و با واکنشها و رفتاری همانند خواستگاه اولیه حیاتی خود، گرایش به ایجاد تعادل رطوبتی با محیط اطراف خود دارد. پارکت ها در مقابل فاکتورها و عوامل محیطی مقاومت زیادی دارند و در برابر استفاده طولانی مدت، امتحان خودشان را پس داده اند.

رنگ، نقش و زیبایی آنها سالیان سال حفظ می شود. زیر سازی پارکت به اندازه جنس خود پارکت اهمیت دارد. چون اگر کاملا محک م و صاف و تراز نباشد شما قادر به اجرای صحیح آن نخواهید بود و به نتیجه مطلوب دست نخواهید یافت و هنگام راه رفتن صدای کشتی شکسته خواهد داد.

اما باید مراقبت این محصول با ارزش بود، کف پوش چوبی، کفپوشی از جنس چوب است که برای داخل ساختمان استفاده می شود. بدین صورت که قطعات پارکت را به صورت موازی در کنار هم قرار میدهند تا کف ساختمان پوشیده شود. البته پارکت چیده شده به صورت های مختلف با طرح حصیری، شطرنجی و ... در ابعاد موزاییکی وجود دارند. که در کشور امریکا و کانادا مصرف بسیار دارد، زیرا در بسیاری از ایالت های امریکا هنوز ساختمان های چوبی اما کاملا مدرن ساخته می شوند

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال