نکته هایی برای داشتن انباری کارآمد

خیلی وقتها ما وسایلی بیهوده را خریداری یا نگهداری میکنیم که بحثی متفاوت است؛ اما گاهی وسایل اضافه نداریم و چیزهایی در اطرافمان است که کاملا ضروری و کاربردی به نظر می آیند، اما شاید به دلیل متراژ پایین، نفرات بالای خانواده یا...، فضایی برای قراردادن همه  آنها هم نداریم. حالا پیشنهاد میکنم با فرض اینکه همه وسایل اضافی را بیرون ریخته اید، این مطلب را مطالعه کنید. در ادامه از ترفندهایی برای اینکه چطور از فضای کوچک انباری و سوراخ سمبه های خانه استفاده کنید، میگوییم

غم انگیزترین بخش داستان!

همه ما اصولا اسباب و وسایل مهم را داخل انباری م یگذاریم که احتمالا هم تا مد تها احتیاجی به آ نها پیدا نخواهیم کرد و این مسئله غ مانگیزترین بخش داستان انبار یهاست! وسایلی که ب هندرت سراغی از آ نها م یگیریم، اما آ نقدر برایمان مهمند که نم یتوانیم دور بیندازیمشان. واقعیت را باید پذیرفت! حالا که آ نقدر وسایل دوروبرتان جمع کرد هاید و جایی هم برایش ندارید، باید ب هدنبال میا نبرهایی بگردید تا سروسامانی هم به وسایلتان بدهید.

وسایل را طبقه بندی کنید

نکته ای که شاید توجهی به آن نکرده باشید، این است که قبل از انتخاب ترفندهایی مناسب برای استفاده بهینه از فضای انبار یتان، بهتر است به فکر جمع و جورکردن وسایل اضافی باشید. وسایل داخل خانه را که شامل لبا سهای اضافی، کتاب، وسایل برقی بلااستفاده و... است، دسته بندی کنید؛ پس نکته اول، طبقه بندی کردن وسایل، قبل از جاسازی آن است. مسلما اولین فضاهایی که در خانه اشغال میشود، زیر تخت، بالای کمد و فضاهای احتمالی دیگری است که در خانه دارید

کاور و وکیوم، بهترین انتخاب

بهترن راه برای سر و سامان دادن به وسایل داخل خانه، استفاده از «کاور » است. ا گر با وسایل نقلیه عمومی رفت و آمد میکنید، احتمالا نمونه های مختلف کاور را دست فروشنده ها دیده اید. اما برای جمع و جورکردن رختخواب یا لباسهای اضافی بهتر است از «وکیوم » یا همان کیسه هایی که وسایل را داخل آن میچینند و هوای اضافی را با جاروبرقی از آن خارج میکنند، استفاده کنید. خوبی این کاور و وکیومها به این است که هم قیمتی مناسب دارند و هم اینکه به راحتی و در ا کثر فروشگاه ها موجود است. ضمن اینکه با این کار وسایل کمتری هم راهی انباری میشوند!

انباری را قفسه بندی کنید

حتما داخل انباری را قفسه بندی کنید. قفسه هایی فلزی که وسایل داخلش به خوبی مشخص می شود و کمدهایی که ایمن تر است. این کمد ها برای قراردادن وسایلی مناسب است که نباید آسیب ببینند؛ مثل سرویس های چینی اضافی، وسایل برقی و حتی کیسه های برنج و... قفسه های فلزی روباز فضای مناسبی برای کارتن ها و وسایل اضافی فضای داخلی خانه است. خبر خوب این است که قفسه بندی انباری نسبت به باقی فضاها هزینه کمتری دارد؛ چون با مصالح معمولی تر هم به راحتی ساخته می شود.

تخته های میخدار!

برای نگهداری ابزارآلات یا وسایل مشابه از تخت ههای می خدار استفاده کنید! تخت های تهیه کنید و میخ هایی را با ابعاد و اندازه مختلف و با فاصله مناسب روی آن نصب کنید و ابزارها و خرده ریزهای دیگر را روی آن جای بدهید.

سقف در سقف

از سقف انباری غافل نشوید. میتوانید حدود 40 تا 60 سانتیمتر پایینتر از سقف انبار یک تخته نصب کنید که برای نگهداری وسایلی مثل چمدانها و... قاب اطمینان باشد. البته کشیدن یک تیغه و گچ و رنگ کردنش قطعا انتخاب بهتری است

تخته های میخدار!

برای نگهداری ابزارآلات یا وسایل مشابه از تخته های میخدار استفاده کنید! تخت های تهیه کنید و میخهایی را با ابعاد و اندازه مختلف و با فاصله مناسب روی آن نصب کنید و ابزارها و خرده ریزهای دیگر را روی آن جای بدهید.

فراموش نکنید ماه به ماه در انباری باز نمیشود و درنتیجه ورود و خروج هوا به این فضا بسیار کم است. به همین خاطر هر وسیله ای را نباید به آنجا انتقال دهید.

بانک اطلاعات مشاغل مجموعه