مخفی کردن فایل ها در ویندوز کامپیوتریک راه جالب برای مخفی کردن فایل ها! با استفاده از ترفندی که هم اکنون به شما معرفی خواهیم کرد، میتوانید بدون نیاز به نرم افزار خاصی و از طریق ترفندی ساده فایل های خود را مخفی سازید.

 

یک راه جالب برای مخفی کردن فایل ها

جالبی این ترفند اینجاست که همگی افراد می توانند آیکون این فایل را مشاهده کنند، اما فقط خود شما قادر خواهید بود که آن را اجرا یا نمایش دهید.

همچنین با اینکار دیگر فایل مورد نظر در Search ویندوز نیز نمایان نخواهد شد

 

برای اینکار:

ابتدا در My Computer و از منوی Tools برروی Folder option کلیک کنید.سپس در پنجره باز شده به تب View بروید و در لیستی که مشاهده می کنید.در صورتیکه تیک Hide extensions for known file types زده شده بود آن را بردارید و برروی OK کلیک کنید. با این کاری که شما انجام می دهید قابلیت دیدن پسوند فایل ها در ویندوز فعال ساخته اید. لازم به ذکر است که این کار به نوعی نیز امنیت شما را در برابر هک شدن بالا می برد.

حال فایل مورد نظر که می خواهید مخفی سازید را انتخاب کرده , بر روی آن راست کلیک کنید و گزینه Rename را بزنید.حالا پسوند فایل را پاک کنید و یک پسوند دیگر مانند TXT به جای آن بگذارید. خواهید دید فایل دیگر فرمت قبلی خود را ندارد و به یک فایل TXT تبدیل شده است.

 

به طور مثال می خواهیم فایل worldit.jpg را مخفی کنیم . روی آن راست کلیک کرده و گزینه Rename را می زنیم سپس پسوند jpg را پاک کرده و به جای آن یک پسوند دیگر مانند txt تایپ کرده و کلید Enter را می زنیم.

 

بانک اطلاعات مشاغل مجموعه