راه ورود دزدان به خانه را ببنديد

رئيس پليس آگاهي تهران با هشدار به شهروندان از آنها خواست با رعايت نکات ايمني، از ورود سارقان به خانه هاي خود جلوگيري کنند.
    سردار عباسعلي محمديان به خبرنگار جام جم گفت: رعايت نکات ايمني باعث مي شود تا خانه ها در برابر نفوذ سارقان مستحکم شده و آنها خيال دستبرد به آنجا را از سر به در کنند. در ابتدا توجه شود هنگام ساخت و ساز، همان قدر که به زيبايي ساختمان اهميت مي دهيد، به استحکام و ايمني آن نيز توجه کنيد. زماني که خانه را ترک مي کنيد، از بسته بودن همه راه هاي ورودي اعم از درها و پنجره ها اطمينان حاصل کنيد.
    وي ادامه داد: اگر تمايل داريد که پنجره ها را باز بگذاريد، براي آنها حفاظ در نظر بگيريد. بر روي ديوار حياط منزل خود حفاظ های نوک تیز مقاوم نصب کنيد.حفاظ را طوري تعبيه کنيد که اگر تير چراغ برق، علمک گاز، درخت يا ماشيني در کنار آن قرار داشت، سارقان نتوانند از آنها به عنوان نردبام براي ورود به ساختمان استفاده کنند.اگر توپي قفل در ورودي يا پارکينگ، به صورت برجسته مي باشد، حلقه اي آهني به دور آن جوش دهيد.
    رئيس پليس آگاهي تهران بزرگ تاکيد کرد: قبل از ترک خانه براي مدت طولاني، اموال با ارزش خود را به فرد مورد اطمينان يا صندوق امانات بانک بسپاريد. محل نگهداري پول نقد، جواهرات و اشياء با ارزش خود را نزد همسايه ها يا افرادي که مورد اعتمادتان نيستن، افشا نکنيد.
    او تاکيد کرد: از ورود افرادي که به عنوان مامور پليس، دارايي، شهرداري، کارگر خدماتي، مامور آب، برق، گاز، تلفن و... مراجعه مي کنند پيش از شناسايي کامل ممانعت کنيد. از ورود افراد ناشناس تحت عناوين سمسار،خريدار ضايعات، فالگير،متکدي و... به داخل ساختمان جلوگيري کنيد.
    محمديان در پايان تاکيد کرد: اگر مي خواهيد به مسافرت برويد يا مجبوريد چند روزي خانه را خالي بگذاريد وسايل برقي خانه خود از جمله سيستم هاي روشنايي و نيز وسايل صوتي و تصويري را به سيستم هاي داراي زمان بندي مجهز کنيد.
    اين سيستم ها با توجه به زماني که بر روي آنها تنظيم مي کنيد در طول شبانه روز وسايل برقي شما را به صورت اتوماتيک روشن و خاموش مي کند.بهتر است خط تلفن منزل خود را به شماره تلفن همراهتان انتقال دهيد تا در صورت تماس ديگران با خط ثابت منزل بتوانيد پاسخ داده و هر گونه ظني را نسبت به نبود حضورتان خنثي کنيد.

 

بانک اطلاعات مشاغل مجموعه