کارخانه تولید عرقیات گیاهی

کارخانه تولید عرقیات گیاهی با برند دهکده سبز بهترین کارخانه تولید عرقیات گیاهی در ایران ، بالاترین خلوص و بهترین کیفیت ،تنوع بالا در تولید انواع عرق گیاهی ، ارسال به سراسر ایران

جهت خرید عمده ای عرقیات گیاهی دهکده سبز با شماره تلفن  09134090995   تماس بگیرید

مصرف گیاهان دارویی و عرقیات گیاهی در ایران سابقه دیرینه ای دارد . امروزه نیز با افزایش آگاهی مردم به عوارض داروهای شیمیایی و نوشیدنی های گازدار تمایل افراد به مصرف عرقیات گیاهی بیش از پیش افزایش یافته است.

از عرقیجات گیاهی برای درمان بسیاری از بیماری ها مانند دیابت , فشار خون , میگرن , مشکلات عصبی , چربی خون , ریزش مو و .... می توان استفاده کرد وبا گذشت زمان به نتیجه دلخواه رسید.

خوشبختانه تنوع اقلیمی , تفاوت دما در روز و شب و ساعت آفتابی طولانی باعث رشد گونه های متفاوتی از گیاهان دارویی در ایران شده است.

ایران دارای حدود 8000 گونه گیاهی است که از بین آن ها 2300 گونه خاصیت دارویی و درمانی دارند . بنابراین کشور ما یکی از بهترین تولیدکنندگان عرقیات گیاهی در سطح جهان است که علاوه بر تامین نیازهای داخلی به صادرات این محصول نیز پرداخته است.

تولید عرقیات گیاهی در ایران به روش سنتی و صنعتی صورت می پذیرد که عرقیات سنتی آن تنها در بازار داخلی ایران به فروش می رسد و انواع صنعتی آن علاوه بر بازارهای داخلی ,  در بازارهای جهانی نیز متقاضین خود را دارد.

مراحل تولید عرقیات گیاهی در کارخانه و به صورت صنعتی :

 • انتخاب مواد اولیه
 • سورتینگ
 • تقطیر
 • فیلتراسیون
 • پاستوریزاسیون
 • فرمولاسیون
 • بسته بندی
 • انبارش
 • کنترل کیفی محصول نهایی

که هرکدام از روش های فوق با دقت و تحت نظر متخصصین انجام می پذیرد .

به طور مثال بسیاری از شرکت های تولید کننده عرقیات گیاهی و اسانس های گیاهی با کشاورزان گیاهان دارویی قرارداد می بندند که طی آن کشاورز با شرایط تعیین شده توسط کارخانه , گیاه را در شرایط کنترل شده تولید کند و بدین ترتیب نیاز به آزمون های گسترده در بدو ورود ماده اولیه با کارخانه کاهش می یابد این شرایط کنترل شده شامل :

 • عدم مصرف سموم شیمیایی (آفت کش ها و قارچ ها)
 • عدم مصرف کودهای شیمیایی
 • آبیاری براساس نیازآبی گیاه
 • برداشت براساس وجود بیشترین میزان ترکیبات شیمیایی در اندام های گیاه به طور مثال برای برداشت گیاهان دارویی به ویژه آن هایی که اسانس فرار دارند این عمل باید تا قبل از ساعت 10 صبح یا هنگام غروب آفتاب انجام گیرد.

در کارخانجات تولید عرق های گیاهی به منظور کاهش فساد و افزایش دوره ماندگاری عرقیات و نیز جهت اطمینان از نابودی میکروب های بیماری زای  احتمالی موجود در عرقیات , این فرآورده ها باید سالم سازی یا پاستوریزه شوند.

پاستوریزاسیون نابودی میکروارگانیسم های بیماری زا است و فرآیند استریلیزاسیون تمامی میکروارگانیسم های بیماری زا و غیر بیماری زا را از بین می برد.

پس از تولید و بسته بندی عرقیات گیاهی از لحاظ ویژگی های حسی , فیزیکی , شیمیایی و میکروبی مورد بررسی قرار می گیرند .

با توجه به مطالب ذکر شده انتخاب و خرید عرقیات گیاهی صنعتی از برندهای معتبر از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است زیرا علاوه بر اینکه در شرایط کاملا بهداشتی تولید شده , خلوص و کیفیت آن نیز تضمین شده است.

دهکده سبز یکی از برترین تولیدکنندگان گیاهان دارویی در ایران است که با بهره گیری از تیم متخصص و انتخاب بهترین مواد اولیه و استفاده از تجهیزات پیشرفته خالص ترین و سالم ترین عرقیات با کیفیت صادراتی را به شما عزیزان عرضه می دارد.

تولید عرقیات براساس استاندارد ملی ایران , انتخاب مواد اولیه گیاهی سالم و عاری از هرگونه ناخالصی و آفت زدگی , پاستوریزه کردن و انجام مکرر آزمون های کنترل کیفی بخش از فعالیت های کارخانه تولید عرقیات گیاهی دهکده سبز است.

اگر کیفیت برای شما اهمیت دارد برند دهکده سبز را به خاطر داشته باشید. تلفن فروش: 09134090995

 

 

 

 

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال