برخی از محصولات تولیدی شرکت مانند سنگ، نیاز به معدن دارد. مالک یک معدن سنگ مرمریت که به طور مستقیم با بازرگانی طلوع تجارت در ارتباط است در غرفه حضور داشت. فرصت را غنیمت شمرده تا از شرایط فعلی معادن در سطح کشور با خبر شویم، چرا که معادن بی شمار کشور،جزء سرمای ههای ملی هستند و از ارزش والایی برخوردارند.

احمد رضایی از ویژگی سنگ ها و این که مورد توجه کشورهای اروپایی و آمریکایی و چین است و عمده این سنگ را شرکت های چینی به صورت خام خریداری میکنند.

مدتی است که مسئولین کشور در پی این موضوع هستند که تا حد امکان معادن به صورت خام صادر نشوند و محصول نهایی در کشور تولید گردد و با ارزش افزوده بیشتر صادر گردد. اما رضایی این امر را علی رغم داشتن ماشین آلات پیشرفته و پتانسیل بالای معادن عملی ندانست و مهم ترین دلیل آن را دقت پایین کارگران در زمان فرآوری دانست!

وی پاسخ خود را کامل کرد و چنین افزود :در حال حاضر هزینه های تولید شامل هزینه حامل های انرژی و دریافت های دولتی بسیار بالاست.

بنابراین تولید گران تمام می شود و به تبع آن توانایی رقابت قیمتی را با محصولات مشابه خارجی که از کشورهای چین و فرانسه و اسپانیا وارد می شود دارا نخواهیم بود.

رضایی اذعان نمود: طی یکسال گذشته حتی شرایط صادرات مواد اولیه و سنگ خام نیز دچار بحران شده است و بازار بزرگ خود را که همان کشور چین است به دلیل سیاست های انقباضی این کشور تا حدود زیادی از دست داده ایم.

با تمام این وجود وی خاطر نشان کرد که بازار سنگ، بازار خوب و پر رونقی در کشورمان خواهد داشت به شرطی که کماکان شرایط صادرات برای معادن کشور فراهم شود و از موانع دولتی کم شده و بر تسهیلات دولتی اضافه گردد.

بانک اطلاعات مشاغل مجموعه