آرملات و اجرای ارملات

آرملات چیست؟

آرملات یک لایه سخت و مقاوم بتنی می باشد که بر روی کفپوش بتنی اجرا می شود تا مقاومت آن را تا چندین برابر افزایش دهد.

در مکان هایی که با حرارت و آتش سروکار دارند و یا به دلیل عبور و مرور وسایل نقلیه سنگین به یک کفپوش مقاوم نیاز است بهترین راه استفاده از کفسازی آرملات است.

این نوع کفپوش بسیار مقاوم بوده و به هیچ عنوان دچار سایش نمی شود . عمر مفید کفسازی آرملات حدودا بیست سال می باشد و هر شش ماه یکبار نیاز به شتشو دارد.

کفپوش آرملات مقاوم بالایی نسبت به حرارت دارد و هیچ عنوان آتش نمیگیرد.

از نکات مثبت این نوع کفپوش این است که به هیچ عنوان ایجاد گرد و غبار نمی کند و تنها با آب و مواد شوینده معمولی قابلیت شستشو ونظافت دارد.

این نوع کفپوش برای مکان های سرباز که در معرض تابش مستقیم خورشید قرار دارد نیز بسیار مناسب است و نور خورشید به هیچ عنوان به آن آسیب نمی رساند.

کفسازی های آرملات در برابر ضربه و فشار فوق العاده مقاوم بوده و بهترین کفپوش برای مکان های صنعتی می باشد . ضمن اینکه قیمت آن نیز نسبت به سایر کفپوش ها مقرون به صرفه تر است.

از این نوع کفپوش برای کفسازی انواع مکان های صنعتی مانند تولیدی ها , صنایع پتروشیمی , محوطه های نظامی , انبارها , سردخانه , بیمارستان ها , داروسازی ها و کلیه مکان هایی که به یک کفپوش مقاوم و با کیفیت نیاز دارند استفاده می شود.

لازم به ذکر است که این کفپوش را فقط می توان بر روی بتن تازه استفاده کرد و اگر از بتن کشی اولیه بیش از دوازده ساعت گذشته باشد باید کف را مجددا بتن ریزی کرد.

این نوع کفپوش نقاط ضعف هایی نیز دارد که در برابر کیفیت و نقاط قوت آن بسیار ناچیز هستند.

اول اینکه کفپوش آرملات در برابر اسید مقاومت چندانی ندارد بنابراین برای مکان هایی که با اسید سروکار دارند یا نیاز به شستشوی کف با اسید است مناسب نیست.

دوم اینکه هنگام کفسازی با آرملات لازم است درزهای مویی شکلی روی کفپوش ایجاد شود تا از ترک خوردن آن در مرور زمان جلوگیری کند بنابراین این نوع کفپوش برای مکان هایی که نیاز به کفپوش یک دست و بدون شیار دارند مناسب نمی باشد.

و نکته دیگر اینکه اگر قسمتی از کفپوش آرملات خراب شود برای ترمیم آن باید عمق بتن کنده شده و مجددا بتن ریزی و کفسازی انجام شود.

کفسازی آرملات در رنگ های متعد ,زرد , سبز , قرمز و خاکستری می باشد و بهترین گزینه برای مکان هایی است که به یک کفپوش بسیار مقاوم و با سختی بالا نیاز دارند.

بهترین کفسازی آرملات با بهترین کیفیت و کمترین هزینه مژده ما به شما عزیزان می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و کفسازی آرملات با تیم با تجربه ما  تماس حاصل فرمایید.

   09120576855     09133296722

 

 

 

 

 

قیمت بتن آرملات ، آرملات چیست ، نحوه اجرای آرملات ، قیمت آرملات ، لیست قیمت آرملات ، مشخصات فنی آرملات ، پوشش آرملات ، انواع آرملات ، اجرای آرملات