قفل های هوشمند درب ساختمان

 Genieقفل

قفل های هوشمند رو زبه روز در حال به روزشدن هستند، و هر روزنمونه هایی بهتر و سازگارتر از آن وارد بازار می شود.نمونه هایی که می توانید باریموت آن را کنترل نمایید، یا با یک سنسور ساده در جاسویچی خودتان درب را باز نمایید. حالا در ببازکن Genie این توانایی را به شما می دهد تا با کمک Wifi و استفاده از اسمارت فون خودتان درب منزلتان را باز کنید. این درب بازکن می تواند از هر دو ویژگی اینترنت و بلوتوث برای باز نمودن درب خانه اقدام نماید.این ویژگی می تواند به شما کمک نماید تا حتی برای افراد مهمان در خانه و یا پیشخدمت خانه کلید الکترونیکی بسازید و اجازه دهید زمان خاصی که شما تعیین کرد ه اید وارد منزلتان شوند.

 

قفلهای هوشمند را بشناسیم

دوان دوان مسیر محل کار تا خانه را طی کرد ه اید تا هر چه زودتر، سریال مورد علاقه ای را که ماهها پیگیرش بو ه اید تماشا کنید. اما ناگهان متوجه می شوید کسی خانه نیست و پشت دری مانده اید که کلید آن را اتفاقا همان روز درون خانه جا گذاشته اید.

انقلاب دیجیتال به نحو چشمگیری جنبه های مختلف زندگی روزمره مان را دچار تغییر و تحول کرده، و هر روز شاهد ظهور اختراعها و دستاوردهای جدیدی هستیم که رو شهای سنتی را  به کلی محو یا دستخوش تغییری شگرف می کند. تلویزیون، تلفن و حتی یخچال و لبا سشویی هوشمند، پدیده هایی است که در همین چند سال اخیر، یکباره خبر هوشمند شدنشان را شنید هایم. با توجه به این نکته که وسایل مختلف زندگی پیرامونمان در حال هوشمند شدن و تعامل تنگاتنگ با اینترنت است، نمی توان آیند های را تصور کرد که در چشم انداز آن، خانه ها به همین شکل سنتی امروز باقی بمانند. شاید اگر در آینده زندگی می کردید، کافی بود به یکی از اهالی خانه تلفن بزنید تا او از راه دور در را برای شما باز کند، یا حتی خانه ها فاقد قفل و کلید بودند و کامپیوتری مرکزی باتشخیص چهره شما، در را برایتان باز  می کرد.

اگرچه مدت زمان زیادی است نظریه  ها و طر حهای مختلفی را درباره خانه های هوشمند  می شنویم، ولی هنوز به راه حل جامعی نرسید ه ایم که بتواند با قیمت ارزان و معقول، خا نه ای را که در آن زندگی   می کنیم با وسایل هوشمند درون آن همسو کند.

هنوز قفل های درشت و دسته کلیدهای جاگیر، وظیفه محافظت از خانه و کاشان همان را به عهده دارند که در صورت گم شدن یا صدمه دیدن، می تواند ما را پشت در خانه نگاه دارد. با همه ویژگیهایی که قفل های مکانیکی سنتی از قبیل ضد آتش سوزی و انفجار برای خود دست وپا کرد ه اند،نمی توانند در صورت شکسته شدن و سرقت، صاحبخانه ی از همه جا بی خبر راآگاه کنند.

با توجه به همین موارد است که نیاز به خانه های هوشمند به خصوص قفل های هوشمند به شدت احساس می شود، و این روزها مهندسان زیادی در سراسر دنیا میکوشند حفاظ خانه ها را با دنیای دیجیتال پیوند دهند، و آ نها را هوشمند کنند

ویژگی مشترک تمام  قفل های هوشمندی که تا به حال ساخته شده، این است که   می توان به کمک یک تلفن هوشمند و برنامک مخصوص آنها را کنترل و مدیریت کرد. برخی از این سیستمهای ابداعی که تاکنون معرفی شده است، به کلی جایگزین قفل و کلید سنتی میشوند،  درحالی  که برخی دیگر تنها با افزودن یک دستگاه جمع وجور کوچک، در و قفل آن را به یک نمونه دیجیتال تبدیل میکنند. کلید برخی تنها نزدیک کردن تلفن هوشمند یا یک اشاره انگشت دست است و برخی دیگر نیاز به شناسایی چهره دارند. به هرحال این قفلها هر چه باشد، نوید تغییری بنیادین را در یکی از وسایلی میدهد که قرنهاست به همان ساختار اولیه باقی مانده، و تنها ظاهر آن تغییر کرده است. در ادامه پنج نمونه قفل هوشمند را که توانسته اند با موفقیت مرحله طراحی و ساخت را پشت سر بگذارند و به محبوبیت برسند، معرفی کرده ایم. ذکر این نکته ضروری است که قفلهای هوشمند تا فراگیر شدن و رسیدن به نقط های که عاری از هرگونه عیب و مشکل باشد، هنوز راه درازی در پیش دارند.

 

۱- قفل هوشمند آگوست (August)

قفل هوشمند آگوست، بدون شک یکی از بهترین نمونه های موجود است که با ظرافت خاصی طراحی و ساخته شده است. این قفل دایره شکل که از آلومینیوم صیقل یافته ساخته شده، به کلی جایگزین قفل قدیمی روی در منزلتان می شود که  میتوان آن را با سیستمعامل های رایج تلفنهای هوشمند همچون آی.او.اس و اندروید یا یک برنامک تحت وب کنترل کرد. این قفل لیست افرادی را که کلید دیجیتالش را دارند و بازش کرده اند ارائه می دهد، و این اختیار را به صاحبش  می دهد تا به هر تعداد که مایل است کلید دیجیتال در اختیار اعضای خانواده و دوستان و آشنایانش قرار دهد. علاوه بر امکان تعریف افراد مختلف، آگوست این امکان را دارد تا مد ت زمان  روز یا ساعت  برای کلید افراد غریبه معین کند. سیستم این قفل هوشمند به کمک تکنولوژی بلوتوث ونزدیک کردن تلفن به آن کار میکند. فرد برای باز کردن در نیازی به لمس در یانمایشگر تلفنش ندارد. لازم به ذکر است که این قفل، فقط ۲۰۰ دلار قیمت دارد وبا باتریهایی که درون آن قرار می گیرد، کار می کند.

 

۲- قفل هوشمند شِلیج (Schlage)

این قفل در عوض استفاده از یک سیستم کاملا هوشمند، هنوز همان اصالت و ویژگی های یک قفل قدیمی را یدک  میکشد. شلیج با قفل موجود روی در به کلی تعویض میشود و علاوه بر آن که کلید معمولی به داخلش میرود، یک صفحه کلید پوشانده شده با ارقام را نیز در اختیار صاحبش قرار  می دهد. با این قفل میتوان تا ۱۹ کد مختلف با بازه زمانی تعریف شده برای افراد گوناگون تنظیم کرد که در صورت نیاز امکان بازتنظیم و پاک کردن هر کدام از کد های تعریف شده وجود دارد.

نکته مهم درباره قفل این است که  میتوان آن را از راه دور نیز باز و بسته کرد.ولی استفاده از این قابلیت، مستلزم پرداخت هزینه ای ماهانه به شرکت سازنده آن است.

 

۳- قفل هوشمند گوجی (Goji)

این قفل که نام جالبی هم دارد، یکی از جدیدترین نمونه های تولید شده است که از دل یک ایده دانش بنیان بیرون آمده است. همچون قفل آگوست،

گوجی به شکل یک دیسک است که به آسانی پشت در روی قفل قدیمی نصب می شود. روی دیسکی که پشت در نصب  می شود، نمایشگری وجود دارد که پیام خوشامدگویی برای فرد داخل شونده به نمایش می گذارد. اما غیر از ایننمایشگر جالب ترین ویژگی گوجی دوربین کوچکی است که روی آن نصب شده تا هنگام ورود هر فرد، از چهره وی عکس بگیرد، و این امکان را دارد تا تصویررا برای صاحبش ارسال کند.

همچنین گوجی با اتصال به اینترنت میتواند از هرجایی توسط صاحبش باز یا بسته شود. زمانی که صاحب قفل به در نزدیک شود، گوجی به صورت خودکار با ایجاد یک ارتباط ایمن از طریق بلوتوث با تلفن هوشمند فرد بدون نیاز به هیچ لمسی در را باز میکند. این قفل   به گون های ساخته شده که اگر صاحب آن پس از باز کردن قفل از وارد شدن به خانه منصرف شود، در بسته شود. گوجی با چهار عدد باتری قلمی کار میکند که انرژی مورد نیاز آن را برای مدت یک سال فراهم می کند.

 

۴- قفل هوشمند لاکیتران (Lockitron)

این قفل نمونه هوشمند نسبتا ساده ای است که کاملا روی قفل در پشت در خانه نصب  می شود. لاکیتران به کمک یک برنامک تحت وب  که میتوان از آن روی همه تلفنهای هوشمند استفاده کرد  تنها با یک ضربه انگشت در را با ز وبسته میکند.

با این قفل نیز به کمک برنامک آن میتوان دسترسی به اعضای خانواده و دوستان داد. از آنجا که این قفل فرستنده شبکه بیسیم (وای فای ) در دل خود دارد، میتواند اخطارها و اعلاناتی را مبنی بر باز و بسته شدن قفل در هر جایی که باشید برایتان ارسال کند. اگرچه پلاستیکی بودن جنس این قفل ۱۷۹ دلاری یکی از معایبش به شمار میرود؛ ولی شیوه نصب آسانی دارد.

 

۵- قفل هوشمند کیوو (Kevo)

این قفل هوشمند به صورت کامل صاحبش را از شر قفل قدیمی نجات میدهد و به کمک بلوتوث کار میکند و فقط با تلفن های هوشمند آیفون سازگاری دارد.

برای باز کردن قفل تنها کافی است با آیفون خود نزدیک در شوید و قفل را با انگشت خود لمس کوتاه کنید، تا حلقه دور آن به رنگ سبز دربیاید و باز شود.همانند قفلهای دیگر  می توان برای کیوو کلیدهای دیجیتال مختص افراد مختلف ایجاد کرد و آنها را از طریق برنامک مخصوص روی تلفن هوشمند ارسال و همچنین کنترل کرد

 

  درب آکاردئونی آهنی/ درب ورودی حیاط/ درب ساختمان فلزی

بانک اطلاعات مشاغل مجموعه