روش های لاغری و کاهش وزن

به یاد داشته باشید چرا ورزش می کنید. اگر می خواهید وزن کم کنید، باید میزان کالری دریافتی را با میزان کالری مصرفي، مقایسه کنید. در واقع میزان کالری دریافتی شما باید کمتر از مقدار مصرف شده باشد. براي مثال اگر ورزش می کنید، بعد از ورزش پفک و چیپس نخورید؛ این کار باعث می شود خیلی بیشتر از مقدار کالری که سوزانده اید، کالری دریافت کنید. از تأثیر ورزش بر افزایش اشتها آگاه باشید. ورزش باعث افزایش اشتها می شود.

باید در کنار ورزش، مراقب میزان غذا خوردن خود نيز باشید. ورزش ممکن است حتی باعث افزایش وزن شود، چون اشتهای شما برای خوردن را بیشتر می کند. نباید میزان غذا خوردن خود را تغییر دهید، فقط ورزش را به برنامۀ روزانۀ خود اضافه کنید و مانند قبل غذا بخورید. مراقب نوشیدنی های ورزشی باشید. نوشیدنی های ورزشی حاوی شکر و نمک است تا آب از دست رفته بر اثر تعریق را جبران کند. بعضی از نوشیدنی های ورزشی کربوهیدرات نیز دارد.

بهتر است افرادی که می خواهند وزن کم کنند، آب معمولی بنوشند یا از نوشيدنی های معمولی که کالری ندارند، استفاده کنند. فعالیت فقط  در باشگاه نیست. نباید تنها برای کاهش وزن به باشگاه بروید. می توانید در کنار این کار پیاده روی کنید یا به هر نحوی فعالیت بدنی خود را در طول روز افزایش دهید. کافی است ضربان قلب شما بالا برود تا کالری بیشتری بسوزانید. 

شاید شما هم از جمله افرادی باشید که دچار اضافه وزن شده اند، اما تا دیر نشده بهتر است كه به فکر کاهش این اضافه وزن باشید. یکی از بهترین گزینه ها ورزش است. معمولاً ورزش کردن در حالت عادی باعث کاهش وزن نمی شود. شما باید ورزش خود را طوری تنظیم کنید که این اتفاق بیفتد.

برای کاهش وزن به نکات زیر توجه کنید:

ورزش های ملایم همچون یوگا انجام دهید. ورزش حتماً نباید خیلی شدید و سخت باشد تا کالری بسوزانید. می توانید ورزش ملايم تري همچون یوگا و پیاده روی انجام دهید. این ورزش ها نيز به کاهش وزن کمک می کنند. در ضمن فعالیت با شدت متوسط اشتهای شما را برای غذا خوردن چندان تحریک نمی کند.

چربی های پنهان را در نظر داشته باشید. بدن به میزان محدودي چربی نیاز دارد. چربی اضافه برای ما خطرناک است و در بدن هر کس در جاهای خاصي می شود. مکان ذخایر چربی در بدن به ژنتیک، نحوۀ زندگی و جنسیت بستگی دارد. یک نوع چربی در زیر پوست ذخیره شده است که ما آن را می بینیم و حس می کنیم. مقداري از چربی نیز در اطراف اندام های داخلی بدن ذخیره شده اند که ديده نمي شوند و این چربی خطرناک است. ما باید از ذخیره شدن این نوع چربی ها جلوگیری کنیم.

بدن نیز ابتدا شروع به سوزاندن این چربی ها می کند و بعد به سراغ آن هايي می رود که زیر پوست هستند. بنابراین ما خیلی سریع شاهد کاهش چربی های ظاهري بدن نخواهیم بود و به همين علت انگیزۀ خود را برای ورزش کردن از دست می دهیم. اما باید بدانیم که بدن در حال سوزاندن چربی های خطرناک است و ورزش كردن مفید واقع شده است. عضلات را پرورش دهید تا انرژی مصرف شود. پرورش عضلات ناخودآگاه باعث مصرف انرژی می شود.

هرچقدر عضلات بیشتری داشته باشید، از میزان چربی بدن شما نيز بيشتر کاسته می شود. پرورش عضلات باعث افزایش سوخت و ساز بدن حتی در زمان استراحت می شود.

مطالب مرتبط:

عرق گیاهی لاغری

عرق گیاهی لاغر کننده

عرق لاغری هشت گیاه

بانک اطلاعات مشاغل مجموعه