رستوران زیر دریایی مالدیو

تفرجگاه دیدنی Hurawalhi در ساحل جزیره Lhaviyani  مجمع الجزایر مالدیو جای گرفته است. این مجموعه بینظیر که کار ساخت آن همچنان ادامه دارد شامل 15 ویلای رو به شرق مخصوص تماشای طلوع آفتاب هر کدام با مساحت 105 متر مربع و استخر اختصاصی خود است.  هر ویلا ایوان آفتاب گرفتن  اختصاصی  و طراحی داخلی منحصر به فرد خود را هم دارد که در کنار منظره فوق العاده اقیانوس هند آنها را تبدیل به جواهراتی کم نظیر در دنیای گردشگری خواهد کرد. اما این تمام ماجرا نبوده و سازندگان این تفرجگاه به دنبال جاذبهای حتی فوق العاده تر برای جلب گردشگران به سمت آن بودند که در نهایت به ساخت بزرگترین رستوران زیر آبی در این آب ها منجر گشت

رستوران زیر آبی Hurawalhi در عمق 5.8 متری زیر سطح آب قرار گرفته است.این مجموعه از یک ساختار کف فولادی با سقف کاملا شفاف از جنس آکریلیک ساخته شده , سقف بزرگ و یکپارچه نمایی باز از بستر اقیانوس هند و حیات دریایی فوق العاده آن در اختیار 24 میهمان این مجموعه قرار خواهد داد.

اگرچه این ناحیه از مالدیو به خودی خود به تورهای غواصی زیر آبی مشهور است, اما سازندگان این رستوران این محیط غنی را با آوردن چند ردیف تخته سنگ های مرجانی زنده به اطراف رستوران و ساختن لانه هایی برای انواع گونه های ماهیان رنگارنگ تبدیل به فضایی حتی فوق العاده تر کرده اند که بدون شک کوسه واره ماهی های بیشتری را هم به سوی آن جلب خواهد کرد.

خوراک سرو شده در رستوران های روی زمین تهیه می شود و سپس به وسیله آسانسور به پایین منتقل می گردد.علاوه بر استفاده به عنوان رستوران , تیم سازنده , طراحی داخلی را به شکلی انجام داده اند که از این فضای بی نظیر بتوان برای انواع دیگر مراسم مانند عروسی , میهمانی و حتی تبدیل کردن آن به سوئیتی برای اقامت در زیر آب هم استفاده کرد.

  این سازه عظیم 18 متر طول و 8 متر عرض داردو وزن آن هم به بیش از 450 تن بالغ می شود.و خبر بد اینکه تنها یک کمپانی در نیوزلند قادر به ساخت آن بوده، در نتیجه عملیات انتقال سازه به مالدیو نیز در نوع خود کاری بزرگ به شمار  می آمده است. مجموعه ترابری نام آشنای GAG این ماموریت را بر عهده داشت  و برای انجام آن در حدود 12 ماه برنامه ریزی  و کار فیزیکی صورت گرفت.

پس از پیاده شدن از کشتی در اسکله اصلی جزیره برای انتقال کل سازه به محل اصلی در تفرجگاه  نیاز به طی  8 کیلومتر مسیر وجود داشت، اما با در نظر گرفتن اما با در نظر گرفتن اندازه و وزن بار این کار آن قدرها هم  ساده نبود 4 اسب تریلر بوژیکش برای 10 ساعت در این مسیر بار 450 تنی را به دوش کشیدند و تازه پس از رسیدن به محل نصب بود که چالش بعدی شروع شد سوار کردن هیولا روی پایه هایش در بستر اقیانوس .

برای انجام این کار هم مجموعه ای از غواصان مجرب و یک جرثقیل دریایی عظیم الجثه مورد نیاز بودند تا سرانجام بزرگترین رستوران زیر آبی جهان با موفقیت روی پایه های از قبل ساخته شده خود در دل اقیانوس فرود بیاید.

 

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال